TOP

Ładowanie telefonu komórkowego

Nowoczesne smartfony, które posiadają wiele przydatnych funkcji w większości mają również jedną zasadniczą wadę – aplikacje i programy bardzo szybko wyczerpują baterię w komórce. Na szczęście, nie jest to proces nieodwracalny i taką baterię można później ponownie naładować. Jakie są alternatywne metody ładowania telefonu komórkowego?

Komputer

Często podłączamy telefon do komputera, jeśli chcemy na przykład zgrać zdjęcia z pamięci komórki na dysk twardy. Można wykorzystać ten czas także na podładowanie baterii telefonu. Jeśli więc nie mamy przy sobie ładowarki, ale pracujemy przy komputerze – dobrze jest wykorzystać ten sposób.

Ładowarki indukcyjne

Kable lubią się plątać, niszczyć, a także niezbyt estetycznie wyglądają. Alternatywą dla klasycznych ładowarek z kablem są zatem ładowarki indukcyjne. Wystarczy położyć na niej komórkę, a ta zaczyna się ładować. Taką ładowarkę można podłączyć na stałe w dowolnym miejscu domu. Wygląda znacznie estetyczniej niż klasyczny sprzęt na kablu.
Czy każdy model telefonu komórkowego można ładować za pomocą takiej ładowarki? Niestety nie. Na rynku są jednak dostępne także specjalne nakładki na telefon, dzięki którym będzie to możliwe w niemalże wszystkich modelach.

Powerbanki

Mawiamy czasem, że rzeczy martwe bywają złośliwe. Zgodnie z tym powiedzeniem, telefon powinien rozładowywać się zawsze wtedy, kiedy trzeba gdzieś pilnie zadzwonić, skorzystać z nawigacji czy zrobić przelew mobilny. Często niestety tak właśnie bywa. Jeśli w dodatku nie jesteśmy w domu czy biurze, gdzie moglibyśmy skorzystać z komputera i nie mamy przy sobie ładowarki albo dostępu do prądu, sytuacja jest nieciekawa. Świetnym rozwiązaniem na takie awaryjne momenty są powerbanki. Za pomocą tych urządzeń możemy w każdym miejscu i o każdej porze naładować swój telefon. Pamiętajmy jednak, że powerbanki także ulegają rozładowaniu i wówczas należy je naładować przy pomocy komputera lub klasycznej ładowarki do komórki.

Przedłużanie ładowania

Wiele osób w ciągu dnia nie ma czasu na naładowanie baterii, zostawiają zatem to na noc. Kiedy śpią, bateria zdąży się naładować, ale nadal jest podłączona do prądu.
Eksperci zajmujący się technologiami odradzają tego typu rozwiązania. Niestety, takie przeładowywanie telefonu bardzo obciąża baterię i może źle wpłynąć na jej żywotność. Warto zatem podłączać telefon do prądu na tyle czasu, ile on potrzebuje.

Oszczędzanie baterii

Szybkie ubywanie paska baterii często jest spowodowane nieroztropnym korzystaniem z funkcji telefonu. W tle działa wiele niepotrzebnych aplikacji, włączony jest bluetooth, wi-fi czy przesył danych. Jeżeli nie korzystamy z pewnych funkcji, warto je wyłączyć, aby niepotrzebnie nie nadwyrężać baterii w telefonie. Na noc możemy też całkowicie wyłączyć komórkę. Kiedy pracujemy i nie planujemy odbierać żadnych telefonów, ale z jakiś powodów telefon musi pozostać włączony, przełączmy go na tryb samolotowy. Szukajmy prostych sposobów na to, aby móc nieco zmniejszyć zużycie baterii w naszym telefonie komórkowym.

Ładowarki indukcyjne znajdziesz na stronie https://www.enkotech.pl/pol_m_Akcesoria_LADOWARKI_Indukcyjne-197.html.

Categories Technologia
gesduo.com lenaogrod.com.pl splanet4haiti.org