TOP

Kuchenna swoboda

Dawniej w kuchni rządziła gospodyni, która przygotowywała samodzielnie potrawy i układała wszystko w znanym tylko sobie porządku. Nikt nie miał wstępu do jej królestwa. Albo – nikomu nie chciało się tam zaglądać. Dziś role kulturowe znacznie się zmieniły. Gotują nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Coraz chętniej również dzieci biorą udział w przyrządzaniu potraw, niekiedy bardzo oryginalnych.

Dzieci w kuchni

Oczywiście dzieci w kuchni – oznaczają wzmożoną kontrolę i uwagę. Szczególnie te małe. Jeśli chcemy, żeby nasze pociechy uczestniczyły w przygotowywaniu obiadu czy kolacji, zadbajmy o ich bezpieczeństwo. Nawet dwulatek może bawić się z nami w gotowanie, ucząc się przy tym wielu innych rzeczy, kolorów czy nazw.

Ale musi być bezpiecznie. Szczególnie uważać trzeba na rozgrzane naczynia czy wrzątek. W przypadku małych dzieci najlepiej te niebezpieczne czynności wykonać wcześniej. Potem z dziećmi tylko uzupełniać danie.

Na przykład ugotujmy makaron, a dopiero potem zaprośmy malucha, żeby dodawał do niego ser czy samodzielnie rwał sałatę i mieszał z pomidorami. Małe dziecko w kuchni jest tak absorbujące, że nietrudno o wypadek. Zapobiegajmy więc temu. Także jeśli chodzi o ostre narzędzia, noże czy widelce, zawsze trzymajmy je daleko od dziecka.

Kuchnia sprzyjająca gotowaniu z dziećmi

Jak umeblować kuchnię, w której świetnie gotuje się razem z dziećmi? Pomocne okażą się Meble Gama. Na przykład proponowane przez nich meble Forte to interesujące i wygodne rozwiązanie dla kuchni rodzinnej. Jasna i przestronna kuchnia, w której dobrze jest być razem i wspólnie gotować, dalej zrobi się sama. Stanie się przestrzenią dzielenia się tym, co najlepsze: naszymi pomysłami i czasem. Warto wykorzystać każdą chwilę, żeby być razem z dziećmi.

Categories Dom i Wnętrze
Jak zrobić stolik na laptopa LATINA NOTODO Tanie szafki łazienkowe ubezpieczenie OC