TOP

Kominek na który może sobie pozwolić każdy

Wykupiliśmy z mężem, mieszkanie w apartamentowcu na własność. Przeprowadzaliśmy w nim dość duży remont, aby ocieplić surowe wnętrze i dopasować je do naszych standardów. Mąż wpadł na pomysł zainstalowania kominka w centralnej części salonu.

 

Niestety na klasyczny kominek wolnostojący nie mogliśmy sobie pozwolić, ponieważ budynek nie był do tego wystarczająco dostosowany. Jednak poszukiwania w Internecie doprowadziły nas do strony https://just-home.com.pl/ , gdzie dowiedzieliśmy się o typach palenisk, które nie wymagały od nas gruntownych zmian w mieszkaniu. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o własnym palenisku polecam zapoznać się z informacjami zawartymi na stronie internetowej https://just-home.com.pl/budowa-kominka/?fbclid=IwAR1aBedOb9v5Gn50wdv-_MkUqhdtYhaJUTTfCBoWyEvlNvVMDbnEXKzF_jI . Po dogłębnej analizie, wybraliśmy kominek gazowy. Jest on łatwy w montażu, oraz nie wymaga rozpalania tradycyjnego drewna, a wyłącznie użycia pilota, który wznieci ogień do złudzenia przypominający ten prawdziwy powstały na skutek palonego drewna. Jego dodatkowym atutem jest to, że wytwarza taką samą ilość ciepła jak kominek wolnostojący, a to dla nas duży plus. Ponadto, nie trzeba się martwić o jego czyszczenie czy zaprzątać sobie głowę gospodarowaniem miejsca na przechowywanie drewna.

Baliśmy się jedynie o zabezpieczenia tego kominka, ponieważ jak to z gazem bywa niebezpiecznie, zwłaszcza gdy w telewizji czy radiu można usłyszeć o tylu tragediach. Firma JUST HOME zapewniła nas o bezpieczeństwie podczas korzystania z paleniska gazowego oraz zawartych w nim zabezpieczeniach, które miały zniwelować nasze zmartwienia do zera. Dodatkową wygodą było użycie gazu miejskiego, więc nie potrzebowaliśmy tworzyć specjalnego miejsca na zamaskowanie nieelegancko wyglądającej butli gazowej. Po kilku dniach dostaliśmy pierwszy projekt naszego paleniska. Więcej o kominkach gazowych można również przeczytać z profesjonalnego źródła czyli ze strony https://just-home.com.pl/kominki-gazowe/?fbclid=IwAR2LWNBkVzXFg2D-2ZjvO6IvItYV3NK0pybBZSFMTFg8eFV1teYBAmH-Dnw.

Firma JUST HOME tworzy dla klienta wizualizacje 3D z wykorzystaniem programu Palette Cad. Daje to możliwość upewnienia się czy aby na pewno wszystko będzie wyglądać tak jakbyśmy chcieli by wyglądało. Montaż odbył się w ciągu kilku następnych dni. Panowie przekazali nam informacje jak bezpiecznie korzystać z kominka oraz zadbali o jego prawidłowe funkcjonowanie. Tak jak wcześniej wspominałam, rozpalenie kominka nie wymaga dużego poświęcenia, wręcz przeciwnie rozpalam go jednym naciśnięciem guzika. To prawdziwa magia! Płomienie wyglądają jak te, które spalają drewno, a nasze palenisko wyłożone specjalnymi materiałami, które do złudzenia przypominają beleczki drewna dodaje całości charakteru. A wszystko dzięki firmie JUST HOME oraz jej profesjonalnemu podejściu do każdego klienta.

 

 

Categories Dom i Wnętrze