TOP

Jakie wybrać meble do ogrodu?

Ogród jest idealnym miejscem, gdzie można odpocząć, zatrzymać się na kilka chwil i zapomnieć o wszystkich troskach. Dlatego bardzo istotne jest to, by nasze miejsce relaksu było odpowiednio wyposażone. Bujna roślinność, architektura ogrodowa czy pięknie wyłożone ścieżki to nie wszystko. Bardzo ważnym elementem są odpowiednie meble do ogrodu. Jednak, by móc cieszyć się pięknymi meblami ogrodowymi przez długie lata, warto kierować się kilkoma zasadami podczas zakupów.

KSZTAŁT I WIELKOŚĆ MEBLI OGRODOWYCH

Wybierając meble ogrodowe powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na odpowiedni rozmiar. W naszym ogrodzie, każdy element powinien być dopasowany. Nie możemy sobie pozwolić na zakup dużych foteli – huśtawek, czy ogromnej altany, jeżeli dysponujemy niewielkim ogrodem. W takich sytuacjach warto zdecydować się na szykowne meble z rattanu czy polipropylenu, które z łatwością dopasujemy do niewielkiego ogrodu czy tarasu.Warto pamiętać o tym, że nie powinniśmy rezygnować z marzeń, z tak błahego powodu, jak niewielki ogród. Designerski wiszący fotel – huśtawka jest dosyć duży i nie zawsze będzie on się dobrze prezentować w niewielkim ogródku, jednak jest wiele ciekawych i mniejszych, alternatyw tego siedziska, na które warto zwrócić uwagę. Nasze zewnętrzne meble ogrodowe będą doskonałe, tylko wtedy, gdy będą one tworzyć spójną całość z ogrodem.

W JAKIM STYLU MEBLE DO OGRODU?

Ogrody aranżowane są w różnych stylach, japońskim, angielskim czy holenderskim. Jednak najczęściej wybieranym jest styl nowoczesny, prosty w utrzymaniu, a zarazem elegancki i subtelny. Nowoczesne meble ogrodowe charakteryzuje minimalizm i funkcjonalność. Dlatego, gdy marzymy o prostym i wygodnym ogrodzie, powinniśmy zaopatrzyć się w nowoczesne krzesła ogrodowe, minimalistyczne stoliki czy wygodne i stylowe leżaki z drewna akacjowego. Nowoczesny ogród, to przede wszystkim wygodny ogród, a co za tym idzie wygodne, nowoczesne meble ogrodowe…

Z JAKIEGO MATERIAŁU MEBLE OGRODOWE?

Dobór odpowiednich mebli do panującego stylu w ogrodzie, jest trudny. Jednak watro zaznaczyć, że meble do ogrodu wykonane z takich materiałów jak drewno eukaliptusowe, rattan czy klasyczna stal, doskonale komponują się w każdej aranżacji. Zewnętrzne meble ogrodowe mogą prezentować się pięknie, jednak nie wszystkie spełnią nasze oczekiwania. Wybierając meble do ogrodu, przede wszystkim powinniśmy kierować się ich wytrzymałością. Warto pamiętać o tym, że każdy materiał wymaga odpowiedniej pielęgnacji, a co za tym idzie, poświęcenia naszego czasu.

Categories Dom i Wnętrze