TOP

Jak wybrać najlepszy kask?

Kiedy zaczynamy przygodę z jazdą konną na poważnie, powinniśmy się starannie przygotować do uprawiania tego spektakularnego i trudnego sportu. Podstawę stanowią tutaj dobrze dobrane ćwiczenia pod okiem profesjonalnego instruktora. Liczy się też sprzęt jeździecki i ubrania, które przyczynią się do komfortowej jazdy. Sam dobór siodła to już wielka sztuka. Wymaga znawstwa i warto go powierzyć specjaliście. Zajmie się tym saddle-fitter.

Przede wszystkim ochrona

W każdym sporcie, zwłaszcza tym, który skończyć się może upadkiem czy poważną kontuzją, musimy zadbać przede wszystkim o nasze bezpieczeństwo. Dla jeźdźców jego podstawę stanowi kask do jazdy konnej najlepszej jakości. Wybierzmy taki, który zapewni nam maksymalną ochronę w razie wypadku. To elementarna rzecz, którą powinien posiadać każdy, kto decyduje się na przygodę z jeździectwem. Następnie można wybrać bryczesy jeździeckie, buty i koszulki czy kurtki. Ale to kask jest podstawą.

Ważny jest rozmiar

Tak jak w przypadku kasków rowerowych pamiętać należy o tym, żeby kask do jazdy konnej nie był ani za duży, ani za mały. Tylko wtedy, gdy mocno trzyma się na głowie, gwarantuje nam bezpieczeństwo. Żeby wybrać odpowiedni przedmiot z tej kategorii, należy zmierzyć obwód głowy przez środek czoła, nad uszami i przez potylicę.

Ważny jest model

Wybierając kask, trzeba mieć na uwadze także jego konkretne przeznaczenie. Przedmioty z tej kategorii różnią się od siebie w zależności od tego, czy używane są głównie do ujeżdżenia czy do skoków. Inne kaski przeznaczone są dla osób trenujących cross, a inne dla biorących udział w wyścigach konnych. Na przykład marka Samshield bierze pod uwagę tę różnorodność i proponuje kaski o specyficznym przeznaczeniu. Stworzyli oni także uniwersalny model Shadowmatt.

Categories Ciekawe