TOP

Jak skutecznie zadaszyć taras?

O możliwościach zadaszenia tarasu mówi się obecnie coraz więcej. Zazwyczaj myślimy o takim rozwiązaniu w czasie upalnego lata. Warto jednak wiedzieć, że takie zadaszenie pomoże nam także uchronić się przed deszczem, niezależnie od pory roku. Czy taka inwestycja będzie trafiona? Z pewnością tak!

 

Jakie tarasole dostępne są na rynku?

Obecnie na polskim rynku znajdziemy tylko kilka firm, które stworzą dla nas wymarzone zadaszenie tarasu – jedną z takich firm jest tarasola.pl. Zadaszenie powinno być przede wszystkim odpowiednio dopasowane do przestrzeni naszego tarasu oraz wykonane z wysokiej jakości tworzyw.

Nowoczesne tarasole posiadają konstrukcje tworzone z profili aluminiowych malowanych proszkowo – dzięki temu można mieć pewność, że z czasem na powierzchni aluminium nie pojawi się rdza. Dodatkowo warto także mieć na uwadze fakt, że do wzniesienia takiej budowli nie trzeba dodatkowo starać się o pozwolenie budowlane. Konstrukcja udostępniana jest w wielu kolorach – dzięki temu bez trudu dopasujemy ją do swoich potrzeb i estetyki samego tarasu. Co gwarantuje nam producent? Przede wszystkim to, że konstrukcja oprze się silnym podmuchom wiatru. Wg konstrukcji mogą to być nawet podmuchy do 120 km/h!

 

Zadaszenie dostosowane do potrzeb klienta

Zdecydowanie największe zainteresowanie w kwestii tarasoli budzą jej dachy. Są one tworzone z trójwarstwowych tkanin, najczęściej poliestrowych. Zastosowanie takiego tworzywa sprawia, że zadaszenie jest odporne na wnikanie brudu, ścieranie, uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowa warstwa poliuretanu sprawia, że tkanina jest również wodoodporna. Drugi rodzaj dachu to tarasola z zadaszeniem lamelowym.

Tarasole mogą być uzupełniane o wiele interesujących dodatków, takich jak panele boczne czy też promienniki ciepła. Dodatki te pozwolą na korzystanie z tarasu również późną jesienią czy wczesną wiosną!

Categories Dom i Wnętrze