TOP

Jak pokonać strach przed końmi?

Jazda konna to sport doskonały dla osób w każdym wieku. Kiedy jednak pragniemy zacząć przygodę z treningami często okazuje się, że koń budzi w nas lęk. Jak pokonać strach przed końmi? Dlaczego konie mogą budzić w nas strach?

Nauka jazdy – jak pokonać strach przed końmi?

Lęk przed koniem może być uzasadniony – nie znając zwyczajów zwierzęcia oraz nie wiedząc, jak zachowuje się każde tupnięcie czy parsknięcie może powodować szybsze bicie serca. Nie bez znaczenia jest również postura konia. Jak pokonać strach przed końmi? Osoby rozpoczynające swoją przygodę z jeździectwem powinny postawić na naukę i dokształcanie się. Niezwykle ważne jest zapoznanie się z nawykami konia, jego charakterem. Po lekturze warto konie obserwować, przyglądać się ich zachowaniem – to pozwoli lepiej je zrozumieć. Kolejnym krokiem jest jazda na koniu – oczywiście pod czujnym okiem trenera, na loży i na padoku. Istotne jest to, aby na głowie jeźdźca znajdował się dobrze dopasowany kask. Dobrym sposobem na oswojenie się z koniem jest jazda na wierzchowcu o spokojnym usposobieniu.

Jak pokonać strach przed końmi po upadku?

Problem strachu przed powrotem do siodła po upadku dotyka olbrzymią ilość jeźdźców, zarówno amatorów, jak i zawodowców. Upadki takie mogą wiązać się z lżejszymi czy poważniejszymi kontuzjami, jednak sam strach siedzi w głowie. Warto nie zwlekać z tym problemem – im szybciej jeździec znajdzie się w towarzystwie konia, tym lepiej. Nie musi on od razu dosiadać zwierzęcia – istotne jest, aby ponownie oswoił się z jego obecnością. Pierwsza przejażdżka po upadku nie powinna być forsowna – zamiast intensywnego treningu warto przespacerować się z koniem po spokojnych okolicach łąk czy lasów, aby na powrót przyzwyczaić się do jazdy w siodle i stopniowo przełamywać strach.

 

Categories Ciekawe
https://greenrepublic.pl/metal-w-twoim-wnetrzu-od-kwietnikow-po-stojaki-na-reczniki/ https://dinusiek.pl/niepowtarzalne-wnetrza-jak-meble-loftowe-przedefiniowaly-nowoczesny-design/ -link.com