TOP

Jak ciekawie zaaranżować taras przy domu zadaszony?

Szukając miejsca do wypoczynku i relaksu warto rozejrzeć się wokół siebie i znaleźć przestrzeń, która będzie odpowiadała naszym oczekiwaniom. Zdecydowana większość z nas stawia na taras przy domu zadaszony – przydomowe tarasy będą zmieniać się zgodnie z naszymi oczekiwaniami i gwarantować nam wypoczynek na najwyższym poziomie. Wystarczy wybrać odpowiednie meble i dodatki!

Taras przy domu zadaszony – nowoczesna pergola nad naszymi głowami

Chcąc stworzyć taras przy domu zadaszony przede wszystkim musimy zastanowić się nad rodzajem zadaszenia. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się nowoczesne pergole oparte na aluminiowej konstrukcji. Modułowa budowa konstrukcji pozwala na zadaszenie dowolnej przestrzeni, a wykorzystanie aluminiowych elementów malowanych proszkowo jest gwarancją, że konstrukcja pergoli oprze się działaniu wody i pojawianiu się ognisk rdzy. O komfort użytkowników tarasu zadba dach z uchylnymi listwami aluminiowymi. Pozycję listew regulujemy samodzielnie i decydujemy o tym, jak wiele światła wpada na taras. Warto wspomnieć, że dachy w pozycji całkowicie zamkniętej są wodoszczelne. Oznacza to, że nasz taras przy domu zadaszony będzie dobry do odpoczynku również w czasie niespodziewanego deszczu! Pergolę możemy uzupełnić również o roletę frontową i boczną, które zapewnią nam więcej prywatności i osłonią nas przed silniejszymi podmuchami wiatru.

Jakie meble wybrać na taras przy domu zadaszony?

Zdecydowana większość kupujących decyduje się na klasyczne zestawy mebli ogrodowych. W kompletach technorattanowych znajdziemy obszerne i wygodne sofy narożne, które pozwolą na stworzenie punktu centralnego na naszym tarasie. Dobrym rozwiązaniem są również komplety kawowe – to propozycja dla osób ceniących możliwość pracy czy czytania na tarasie.

Categories Dom i Wnętrze