TOP

Gokarty na pedały

Jedną z najchętniej kupowanych zabawek dla dzieci były w ostatnich latach gokarty na pedały. Maluchy kompletnie zwariowały na ich punkcie, a w lecie każdy z nich chce chociaż przez kilkanaście minut dziennie pośmigać swoim czterokołowcem. Te, które jeszcze nie mają swojego własnego gokarta nieraz proszą rodziców o zakup. Rodzice z kolei nie raz mają dylemat, czy to aby na pewno bezpieczny sprzęt. Za ich czasów dzieci jeździły na zwykłych rowerkach. Rodzicom pełnym wątpliwości podpowiadamy: gokart jest o wiele bezpieczniejszy, niż klasyczny rowerek.


Sto procent stabilności

Gokart ma cztery duże koła, nisko położony środek ciężkości i wygodne siedzenie. Maluch siedzi na nim stabilnie, pewnie trzymają się kierownicy i opierając stópki na pedałach, nawet gdy pojazd stoi w miejscu. Gokart jest praktycznie niewywrotny, nawet dorosłej osobie ciężko jest przewrócić go na bok. Dziecko jadące na nim nie musi uważać na każdy większy kamień na drodze, a rozsypany piasek nie wprowadza gokarta w poślizg. Maluch może wjeżdżać nim w błotniste kałuże i na piaszczyste drogi. Co najwyżej – utknie w miejscu cały, zdrowy i niepoobijany. Dzieci pokochały gokarty za to, że są bardzo intuicyjne. Nawet dwulatek od razu po wejściu na pojazd wie, na jakiej zasadzie on działa. Nauka jazdy nie wymaga godzin ćwiczeń z tatą biegnącym za gokartem i wielu bolesnych upadków, jak ma to miejsce w przypadku rowerka. Na gokarcie dziecko śmiało może wejść rozpędzone nawet w bardzo ostry zakręt i nic mu się nie stanie.

Jakość ma znaczenie

Aby zabawka była w pełni bezpieczna warto wybrać produkt od renomowanego producenta. Tylko taki gokarty mają odpowiednio pozabezpieczane ruchome i ostre elementy i nie zrobią dziecku krzywdy. Zanim zdecydujemy się na zakup należy upewnić się, że dany producent może poszczycić się europejskimi certyfikatami bezpieczeństwa. Marką, która w ostatnich latach zdobyła zaufanie rodziców jest firma Berg. Jej gokarty z serii Berg Buzzy – dedykowane dla maluszków – i Berg Buddy – dedykowane starszakom zachwyciły rodziców i dzieci. Rodzice bardzo chwalą sobie jakość wykonania pojazdów, które cierpliwie znoszą nawet bardzo intensywne użytkowanie i możliwość zakupu dodatkowych części, na których brak narzekają właściciele chińskiej produkcji gokartów z hipermarketów. Maluchy pokochały niesamowity design gokartów Berga. Wśród nich można znaleźć nawet pojazdy stworzone we współpracy z markami takimi jak Jeep, Fiat czy John Deere.

Źródło: https://www.sportking.pl/zabawki-ogrodowe/gokarty-na-pedaly-berg/

Categories Ciekawe