TOP

Garść informacji o programie SketchUp

Do modelowania trójwymiarowego wykorzystywane są programy komputerowe. Do tych, które cieszą się dużym zainteresowaniem należy program SketchUp. Program ten ma bardzo szerokie zastosowanie. Występuje w trzech wersjach, może więc być wykorzystywany zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów.

 

Do czego można wykorzystać program SketchUp?

SketchUp to program, który umożliwia modelowanie trójwymiarowe. Można go wykorzystać do tworzenia gier komputerowych, projektowania wnętrz i ogrodów. Dziedziną, w której coraz częściej wykorzystuje się program SketchUp jest także kinematografia.  Zaletą programu SketchUp jest to, że można wykorzystać go zarówno do tworzenia bardzo prostych jak i bardzo mocno zaawansowanych obiektów.

 

Gdzie poznać możliwości jakie ma SketchUp?

Grono osób, które miało okazję poznać program SketchUp jest już dość duże. Wciąż jednak są osoby, które coś już o nim słyszały, ale ich wiedza o programie jest bardzo niewielka. To właśnie z myślą o osobach, które chciałyby nauczyć się przynajmniej podstaw modelowania z wykorzystaniem programu SketchUp został przygotowany specjalny kurs online. Zaletą tego kursu jest to, że aby go ukończyć nie trzeba wychodzić z domu. Uczestnikiem kursu mogą zostać wszyscy, których interesuje modelowanie trójwymiarowe.

Co jeszcze warto wiedzieć o programie SketchUp?

 

Program dostępny jest obecnie aż w trzech wersjach. Są to:

  • SketchUp Make. To wersja bezpłatna, z której korzystają głównie amatorzy;
  • SketchUp Pro. Płatna wersja przeznaczona dla profesjonalistów. Ta wersja ma więcej funkcji i możliwości;
  • aplikacja internetowa. Dostępna jest na stronie internetowej programu. W porównaniu z dwiema poprzednimi wersjami ma najmniejsze możliwości.

SketchUp – program do modelowania trójwymiarowego – ma mnóstwo możliwości. Jest uniwersalny, korzystają z niego amatorzy i profesjonaliści.

 

Categories Ciekawe