TOP

Filtry wody do dzbanków ZELMER  

 

Filtrowanie wody jest coraz częstszą praktyką, którą stosuje się w dużej ilości domów. Jest to związane z coraz większymi kosztami za żywność – w tym wodę butelkowaną, ale również poprawieniem codziennego, zdrowego stylu życia. Ekologia również ma tutaj coś do powiedzenia – filtrowanie wody i zaniechanie marnowania plastikowych butelek również ma swoje plusy! To wszystko można uzyskać stosując filtry wody do dzbanków Zelmer. Niektórzy mówią, że woda kranowa im nie smakuje (i to zrozumiałe). Jednak po użyciu filtrów Zelmer jego pogląd może odmienić się o 180 stopni.

 

Filtry wody do dzbanków Zelmer – absorpcja węgla aktywnego

 

Cały mechanizm filtrowania wody opiera się na mechanizmie absorpcji, który odbywa się za sprawą obecności węgla aktywnego. To związek, który od lat stosowany jest nawet jako odtrutka na pewne zatrucia pokarmowe. Świadczy to o ogromnej sile chłonnej tego składnika dlatego w przypadku filtrowania wody jest podobnie! Filtry wody do dzbanków Zelmer, w których występuje węgiel aktywny bardzo sprawnie pochłaniają składniki wody odpowiedzialne za kiepski smak i zapach wody wodociągowej. Są nimi głównie chlor, metale ciężkie czy też pestycydy, które można znaleźć we wnętrzu wody kranowej! Dodatkowo warto dodać, że woda występująca w kranach jest wodą twardą przez co podczas podgrzewania również potrafi wytrącać się na metalowych elementach czy to czajnika czy ekspresu do kawy.

 

Filtry wody do dzbanków Zelmer zajmują się również eliminacją twardości wody, która jest bardzo powszechna. W wyniku tego filtrowana woda może być z powodzeniem wykorzystywana jako substrat do parzenia kawy w ekspresie czy tworzenia herbaty z podgrzanej w czajniku wody – bez pogorszenia smaku i zapachu! Wszystkie te atuty jednoznacznie stwierdzają, że filtry wody do dzbanków Zelmer są bardzo dobrym wyborem, w który warto zainwestować.

 

Podsumowanie

 

Podczas zakupu filtrów do wody warto pamiętać tylko o jednym – kompatybilności filtrów do własnego dzbanka. Nie sposób korzystać z filtrów bez niego. Jeżeli nie ma się jeszcze dzbanka to warto zakupić go w zestawie z kilkoma filtrami robiąc sobie zapas na dłuższy czas.

Categories Dom i Wnętrze