TOP

Estetyczny i trwały sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu

Estetyczny i trwały sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu, jakim są korony porcelanowe, to z pewnością jedno z największych osiągnięć współczesnej stomatologii estetycznej i protetyki. Korony na zęby, które mocowane są dzięki implantom zębowym lub mostom, zapewniają pacjentom komfort, poprawiają stan zdrowia zgryzu i jamy ustnej, dają szansę na pełny, spontaniczny uśmiech.

Zęby porcelanowe

Braki w uzębieniu naprawdę nie zawsze wynikają z zaniedbań pacjenta. Często są pokłosiem na przykład wypadków losowych, ogólnych problemów zdrowotnych czy procedur medycznych, którym był poddawany pacjent w przeszłości. Wielu pacjentów w odpowiednim momencie od razu przystępuje do uzupełnienia luk w uzębieniu – dla przeciętnego człowieka brak któregoś z przednich zębów bywa naprawdę kłopotliwy. Zęby porcelanowe, robione pod konkretnego pacjenta, zgodnie z indywidualnie pobieranym wyciskiem zębów, są w stanie wręcz perfekcyjnie zamaskować luki w naturalnym uzębieniu. Korony na zęby są też niezwykle trwałe i funkcjonalne – mocowane są w łuku w taki sposób, że pacjent może praktycznie gryźć i jeść nawet twarde pokarmy bez lęku o to, że w jakikolwiek sposób uszkodzi ząb. Nowoczesne korony porcelanowe najczęściej mocowane są na implantach zębowych. Drugie popularne rozwiązanie to zęby porcelanowe w postaci mostu.

Korony na zęby mocowane na implantach

Implanty zębowe to z pewnością bardziej trwałe i estetyczne rozwiązanie – korony mocowane na implantach wyglądają jak naturalny ząb, absolutnie są nie do odróżnienia od stałych zębów pacjenta. Niestety możliwość wszczepienia implantów w dużym stopniu zależy od stanu zdrowia dziąseł oraz kości pacjenta, jak również od jego zasobów finansowych. Implant to najczęściej wydatek około 2000 do 3000 zł – wykonany jest z tytanu, jest wszczepiany przez stomatologa chirurga. Korony porcelanowe mocowane na implantach zębowych to rozwiązanie tak naprawdę na lata, czy wręcz do końca życia pacjenta.

Mosty porcelanowe

Kolejny sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu to po prostu mosty porcelanowe – to również bardzo estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie, pacjent musi mieć jednak swoje naturalne zęby w dobrym stanie, tak by stanowiły one odpowiednio umocowanie i oparcie dla mostu. Ostateczny wybór rozwiązania z pewnością zostanie wskazane przez stomatologa. Jedno jest pewne – współczesna stomatologia estetyczna daje wiele możliwości uzupełnienia braków w uzębieniu.

Categories Zdrowie i Uroda
zobacz wiecje https://beesafe.pl/porady/kara-za-nieprzerejestrowanie-samochodu/ https://atmlive.pl/klasyka-spotyka-nowoczesnosc-meble-loftowe-do-salonu-i-inne-przemyslowe-inspiracje/