TOP

Dobrana para – drewno i rattan

Dopasowanie formy do treści – to umiejętność, którą mają artyści i doskonali rzemieślnicy. Niekiedy udaje się to także zrealizować w domach i ogrodach – osobom, które na co dzień nie zajmują się sztuką czy rzemiosłem artystycznym. Wystarczy poszukać rzeczy i materiałów, które w zaskakujący sposób pasują do siebie. Taką para jest na pewno drewno i rattan, a przedmioty z nich wykonane wspaniale prezentują się w swoim towarzystwie.

Meble rattanowe

Wybierając meble ogrodowe, należy uwzględnić charakter naszego ogrodu. Rattanowe przedmioty wspaniale zaprezentują się w stylizacji rustykalnej, romantycznej, klasycznej. Ogród skalny czy leśny, w którym podkreśla się związek z przyrodą i jej kreacyjną potęgą, to świetne miejsce, żeby ustawić tam naturalne i jednocześnie wytworne zestawy mebli ogrodowych z rattanu – łączące naturę ze sztuką.

Drewniane dodatki

Donice czy skrzynie drewniane umieszczone w sąsiedztwie rattanowych mebli stworzą efekt naturalności i swobody. Podkreślą go rustykalne płotki, studnie czy nawet części dawnych wozów – jeśli pociąga nas zabawa w rustykalne stylizacje. Połączenie żartu i ładnych przedmiotów. Miłośnicy bardziej romantycznych aranżacji mogą zdecydować się na drewniane pergole czy altanki, w których umieszczą rattanowe meble, ale też dodatki, jak donice czy skrzynie na drobnostki.

Na tarasie i na werandzie

Obszerny fotel wykonany z rattanu, dostawiony do dużego stołu z surowego drewna, najlepiej wyglądać będzie na drewnianym tarasie lub werandzie. Nieprzemijająca uroda klasyki i naturalności. Okazuje się, że nie tak trudno stworzyć poetyckie przestrzenie, w których żyje się wiarygodnie i miło. Gdzie odzyskujemy czas, stracony w codziennej bieganinie za wszystkim i za niczym. Gdzie dawne style bycia odkrywają przed nami swoje uroki, z których naprawdę warto skorzystać.

Categories Dom i Wnętrze