TOP

Dla kogo skoki spadochronowe?

Skok ze spadochronem nie jest sportem dla każdego, chociaż wiele osób właśnie w taki sposób myśli. Inaczej wykonuje się skok z instruktorem (tzw. skok tandemowy), a inaczej gdy skacze się samodzielnie. Ta druga opcja możliwa jest do wykonania jedynie po ukończeniu kursu spadochronowego.

Skoki ze spadochronem wykonywane samodzielnie

Kurs spadochronowy przeznaczony jest wszystkim tym, którzy chcą wykonywać skoki w celach rekreacyjnych, ale także zawodowych. Najczęściej przyczyną decydującą o tym, że będzie się skakało jest potrzeba przygody, adrenaliny. Niektórzy jednak decydują się na kurs tego rodzaju, by w przyszłości zostać instruktorami, jako że skoki ze spadochronem to bardzo popularny sport. Zanim nie zakończy się szkoleń skok możliwy jest do odbycia jedynie w tandemie, co jest niestety o wiele droższe niż samodzielne skoki. Kurs spadochronowy składa się z dwóch etapów – teoretycznego i praktycznego. Przed przystąpieniem do tego rodzaju szkolenia należy pamiętać, że skoki wymagają również odpowiedniego zdrowia (nie mogą być wykonywane przez osoby ze schorzeniami układu krwionośnego czy nerwowego).

Kurs spadochronowy – kiedy się na niego zdecydować

Decyzję o zapisaniu się na kurs spadochronowy należy podjąć na pewno nie po wykonaniu pierwszego skoku w tandemie. Owszem, zapewne jest to wspaniałe przeżycie, jednak do przystąpienia do szkolenia konieczne jest dogłębne przemyślenie i zorganizowanie, jako że nie jest to mały wydatek. Najlepiej jest przed podjęciem decyzji wykonać kilka skoków w tandemie. Ponadto aby przystąpić do kursu trzeba mieć przynajmniej minimalną znajomość aspektów technicznych spadochroniarstwa (np. obsługa spadochronu i spadochronu zapasowego, umiejętności prawidłowego lądowania itd.). Dobrze jest również zaznajomić się z tym w jaki sposób pogoda wpływa na skok ze spadochronem i co może wpływać na zmiany w wykonaniu skoków.

Skoki ze spadochronem jako nowa droga zawodowa

Skokami spadochronowymi interesuje się coraz więcej osób w różnym wieku. Kurs spadochronowy umożliwia zdobycie nowych, bardzo ciekawych umiejętności, które mogą w przyszłości wpłynąć na nową drogę zawodową. Dzięki ukończeniu takiego kursu można być instruktorem skoków, pracować w organizacjach oraz firmach mundurowych czy ochroniarskich.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy PL Strefy

Categories Zdrowie i Uroda