TOP

Awangardowa moc stylizacji

Coraz częściej zamieniamy naszą przestrzeń w awangardową kompozycję. Dzieje się tak nie tylko we wnętrzach, ale też w ogrodach. Na tarasach, balkonach czy na patio. Ale to salony przede wszystkim stają się główną płaszczyzną dla aranżacji nowoczesnych. Zresztą często otwierają się na taras, z którym tworzą jedną kompozycję awangardową. W czym ona się wyraża i co stanowi jej istotę? Co sprawia, że rzeczy uznawane za awangardowe, tak bardzo nas pociągają?

Minimum formy, maksimum treści

Awangarda to jest to, co wyprzedza swój czas. Jest odkrywcze i niecodzienne. Nastawione na przyszłość i jej style bycia oraz estetykę. Jednocześnie awangardowe koncepcje i realizacje nie  miałyby racji bytu bez zakorzenienia w tradycji. Współczesne aranżacje awangardowe z jednej strony kierują się ku stylom, które dopiero nadejdą. Z drugiej zaś strony wykorzystują zdobycze m.in. dwudziestowiecznej historii sztuki, z redukcją ozdobności i ukazaniem czystej formy na czele.

Nowoczesne segmenty kuchenne, meblościanki, komplety mebli tapicerowanych, zestawy sypialniane, wyposażenie ogrodowe – wszystkie te przedmioty potwierdzają oszczędność formalną i minimalistyczne pojmowanie piękna. Przejawiające się w pewnej wizualnej skromności, która staje się wartością samą w sobie, niezwykłym efektem plastycznym. Najtrudniejszym do osiągnięcia. Udaje się to projektantom mebli, które prezentuje salon Gama: gama-sklep.com.pl.

Kosmiczna przyszłość, czyli meble w księżycowym stylu

W salonie Gama odkryjemy na przykład elegancką kuchnię Luna od producenta Gała Meble. To doskonałość sama w sobie i czystość formalna, czyli realizacja awangardowych postulatów. Przecież w kuchni też może panować artyzm z górnej półki. W dodatku kuchnia Luna wpisuje się w modny trend białych mebli i stylizacji w tym kolorze.

Categories Dom i Wnętrze