TOP

Czy garnki do indukcji sprawdzą się w naszych kuchniach?

 

W nowoczesnych kuchniach gotowanie idzie znacznie sprawniej – nie ma co do tego wątpliwości. Nie musimy jednak od razu remontować całego pomieszczenia: wystarczy postawić na funkcjonalną kuchenkę indukcyjną oraz garnki do indukcji. Czym takie garnki różnią się od innych, klasycznych kompletów? Jak są skonstruowane?

Nowoczesne garnki do indukcji – wysoka jakość w dobrej cenie

Kuchenki indukcyjne to chętnie wybierana opcja, szczególnie przez osoby, które chcą całkowicie zrezygnować z obecności gazu w mieszkaniach. Kuchnie takie wymagają odpowiedniego przyłącza, jednak dzisiaj instalacje takie robi się bardzo szybko. Decydując się na kuchenkę tego typu, pamiętajmy, że konieczne będą również garnki do indukcji. Rozpoznamy je przede wszystkim po oznaczeniu – na opakowaniach oraz na dnie garnków znajdziemy symbol cewki indukcyjnej. Kupując garnki na indukcję, dokładnie sprawdźmy, że średnice oferowanych garnków w komplecie pokryją się ze średnicą palników w kuchence – w ten sposób możemy mieć pewność, że wykorzystamy pełen potencjał kuchenki. Garnki do indukcji tworzone są dzisiaj z licznych materiałów, w tym z teflonu, ceramiki, stali. Szczególnie garnki stalowe cieszą się sporym zainteresowaniem – stal nierdzewna 18/10 odznacza się wysoką odpornością na uszkodzenia, ścieranie, wysokie temperatury czy korozję.

Czym wyróżniają się garnki do indukcji?

Nowoczesne garnki do indukcji wyróżniają się wielowarstwowym dnem – często w dnach umieszcza się dysk aluminiowy, którego zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka. Zastosowanie dysków pozwala na znacznie szybsze gotowanie, jak również na oszczędność energii – mówią pracownicy sklepu gerlach.pl. Komplety garnków do indukcji uzupełnione są o pokrywki ze szkła hartowanego, niewielkie odpowietrzniki pozwalają na odparowanie pary wodnej. Codzienne użytkowanie uprzyjemnią profilowane uchwyty i rączki.

 

Categories Dom i Wnętrze